Fqinjët zbulojnë tmerrin/ Shqiptari 10 ditë i vdekur në banesë, letrat ngjitur në mur: Unë po shkoj te …

Diaspora

Fqinjët zbulojnë tmerrin/ Shqiptari 10 ditë i vdekur në banesë, letrat ngjitur në mur: Unë po shkoj te …

Më: 2 shtator 2019 Në ora: 16:40
Itali

Ngjarje e rende raportohet nga Italia, ku nje shqiptar eshte gjetur i vdekur ne banese.

Mediat italiane shkruajne se shqiptari, jetonte i vetëm me qira ne Trieste dhe ka qene era e rende qe po vinte nga banesa e tij qe ka shqetesuar fqinjet.  

Ata iu afruan baneses, dhe te dritarja pane skenen horror. Panë vetëm kokën e nje njeriu varur ne litar dhe ne panik njoftuan policine.

Pas hetimeve, policia beri me dije se shqiptari kishte qene se paku prej 10 ditesh i varur dhe trupi per shkak te temperaturave te larta ishte dekompozuar.

Fqinjet kane thene se ai njihej si njeri i qete, punetor dhe qe nuk perzihej me njeri. Se fundi, sipas tyre, ai ishte izoluar dhe nuk mbante shume kontakte me personat perreth.

Policia ka gjetur te ngjitura ne mur disa letra te shkruara ne shqip dhe ne italisht, te tilla si, “Ne vijmë nga Zoti dhe do të kthehemi te Zoti”, “Unë shkoj tek Perëndia ime”.

Policia ka nisur hetimet per ngjarjen dhe ende nuk ka bere te ditura shkaqet qe e kane cuar shqiptarin drejt aktit ekstrem.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat