Vdes shqiptari duke punuar në ndërtim në Itali - Bota Sot
Vdes shqiptari duke punuar në ndërtim në Itali

Diaspora

Vdes shqiptari duke punuar në ndërtim në Itali

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 22:35
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë tragjike ka ndodhur këtë mëngjes në Altamura, ku një shqiptar 28 vjeç i quajtur Kreshnik Gockaj, ndërroi jetë duke punuar në ndërtim.

“Një punëtor 28-vjeçar me origjinë shqiptare, Kreshnik Gockaj, vdiq pas një aksidenti ndërsa po punonte në një kompani betoni në Altamura, në provincën e Barit. Tragjedia ka ndodhur këtë mëngjes”, njoftojnë mediat italiane.

Mësohet se shqiptari ishte rrëzuar dhe është shtypur nga një makinë që thyen gurët.

Megjithë ndërhyrjen e policisë ka qenë e pamundur shpëtimi i jetës së punëtorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...