Shoferi shqiptar bie nga 40 metra lartësi, kur zjarrfikësit shkojnë në greminë habiten - Bota Sot
Shoferi shqiptar bie nga 40 metra lartësi, kur zjarrfikësit shkojnë në greminë habiten

Diaspora

Shoferi shqiptar bie nga 40 metra lartësi, kur zjarrfikësit shkojnë në greminë habiten

Më: 27 shtator 2019 Në ora: 22:31
Shoferi shqiptar bie nga 40 metra lartësi

Një incident i rëndë ka ndodhur këtë të premte në Savona të Italisë, ku një kamion i tonazhit të rëndë është aksidentuar dhe një pjesë e mjetit ka rënë nga një lartësi prej 40 metrash.

Drejtuesi i kamionit ka qenë një shtetas me origjinë shqiptare. Kamioni që shqiptari drejtonte ka humbur kontrollin dhe fillimisht është përplasur me parmakët anësorë të rrugës. Për shkak të tonazhit dhe inercisë, kamioni është shkatërruar dhe pjesa e kryesore e trajlerit ka rënë në greminë. Shqiptari ka flutuar nga 50 metra lartësi në kabinën e tij.

Me t’u njoftuar për aksidentin e rëndë, ashtu siç tregojnë dhe fotot, në vendngjarje kanë shkuar policia dhe zjarrfikësit. Kur kanë mbërritur poshtë, atje ku ndodhej dhe trajleri, zjarrfikësit janë habitur teksa kanë parë shqiptarin të padëmtuar. Madje ky i fundit ka dalë me këmbët e veta nga kabina dhe më pas i është drejtuar spitalit për një kontroll të detajuar.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...