Shkatërrohet banda e grabitësve me shqiptarë nga Kosova në Spanjë, 7 të arrestuar - Bota Sot
Shkatërrohet banda e grabitësve me shqiptarë nga Kosova në Spanjë, 7 të arrestuar

Diaspora

Shkatërrohet banda e grabitësve me shqiptarë nga Kosova në Spanjë, 7 të arrestuar

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 19:57
Mësohet se në pranga kanë rënë 7 persona.

Shkatërrohet një bandë grabitësish në Spanjë që përbëhej nga shqiptarët të Shqipërisë dhe të Kosovës.

Mësohet se në pranga kanë rënë 7 persona.

Sipas mediave vendase grupi kishte kryer rreth 150 grabitje, kryesisht në Mallorca dhe Ibiza.

Ata ishin ekspertë në vjedhjen e banesave dhe sendet e grabitura i shisnin më pas në tregun e zi.

Mes sendeve të grabitura policia ka mundur të gjejë një BMW X5, një Volkaswagen Golf, një Seat Leon dhe sende të tjera me vlerë të përafërt, 300 mijë euro.

Nuk bëhen të ditur emrat e të arrestuarve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat