Arrestohen shqiptarët, u kapën me kokainë - Bota Sot
Arrestohen shqiptarët, u kapën me kokainë

Diaspora

Arrestohen shqiptarët, u kapën me kokainë

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 22:35
Foto ilustrim

Dy shqiptarë, të moshës 35 dhe 42 vjeç, si ehde një shtetas grek i moshës 70 vjeç, janë arrestuar nga policia greke në një operacion antidrogë.

Koka e këtij grupi kriminal ishte shqiptari 42 vjeçar.

Sipas medias greke, operacioni po zhvillohet në Athinë dhe Axaia, ku janë sekuestruar 1.1 kg kokainë, 17 mijë euro, 7 celularë dhe disa automjete.

Në pranga kanë përfunduar dy shtetas shqiptarë 35 dhe 42 vjeç dhe një shtetas grek 70 vjeç.

Policia vijon hetimet dhe kontrollet në objekte të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat