Kapen me 3 500 kg drogë, arrestohen gjashtë shqiptarë në Spanjë - Bota Sot
Kapen me 3 500 kg drogë, arrestohen gjashtë shqiptarë në Spanjë

Diaspora

Kapen me 3 500 kg drogë, arrestohen gjashtë shqiptarë në Spanjë

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 07:19
Foto ilustrim

Një aksion i realizuar në qytetin e Murillo de Gállego Y Agüero, realizuar në qytetin e Murillo de Gállego Y Agüero, çoi në sekuestrimin e rreth 16 mijë bimëve narkotike marijuanë e ndarë në dy plantacione të ndryshme

6 shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle gjatë një operacioni të organizuar mëngjesin e kësaj të shtune.

Droga është e barasvlershme me rreth 3.500 kilogramë. Hetimi u drejtua nga Njësia e Drogës dhe Krimit të Organizuar (Udyco) e Madridit, ndërsa në aksion morën pjesë edhe agjentë nga Stacioni Policor Huesca.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat