Ky është shqiptari që u dogj i gjallë në fabrikën e kanabisit në Angli - Bota Sot
Ky është shqiptari që u dogj i gjallë në fabrikën e kanabisit në Angli

Diaspora

Ky është shqiptari që u dogj i gjallë në fabrikën e kanabisit në Angli

Më: 9 qershor 2020 Në ora: 18:20
Margaritis Xhindi

Një familje me zemër të thyer i ka kushtuar haraç një babait të tre fëmijëve të dashur që vdiq pasi u bllokua në një fabrikë të bllokuar kanabisi në Brierley Hill.

Margaritis Xhindi, 43-vjeç nga Shqipëria, vdiq një ditë pasi një zjarr ka përfshirë fabrikën e kanabisit në Premier Estate Estate në Leys Road rreth orës 19: 30 pasdite, më 4 qershor.

Një person tjetër, i moshës 20 vjeç, gjithashtu u tërhoq nga zjarri dhe u dërgua në spital.

Familja e Xhindit thonë se “Margariti ishte një djalë i dashur, vëlla dhe baba i mrekullueshëm i tre fëmijëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat