Vëllai kishte ditë që e kërkonte, gjendet trupi i pajetë i shqiptarit në Itali/ Ja pistat ku po hetojnë autoritetet

Diaspora

Vëllai kishte ditë që e kërkonte, gjendet trupi i pajetë i shqiptarit në Itali/ Ja pistat ku po hetojnë autoritetet

Më: 6 qershor 2021 Në ora: 22:19
Foto

Trupi i pajetë i një shqiptari është gjendur në Empoli të Italisë.

Mediat italiane shkruajnë se një 36-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur pranë ish-fabrikës së qelqit, ndërsa ka dyshime se është vrarë.

Ende nuk ka një rezultat zyrtar për shkaqet e vdekjes, ndërsa pritet edhe përgjigja nga autoritetet në lidhje me shkaqet e ngjarjes së rëndë.

Autoritetet e vendit fqinj po hetojnë në dy pista e ata janë ajo natyrale, si dhe e vrasjes.

Trupi i të riut shqiptar në Empoli kishte nisur të dekompozohej, ndërsa vëllai i tij ka bërë zbulimin e tmerrshëm.

Ai nuk kishte pasur informacione nga vëllai për disa ditë, ndaj edhe kishte nisur kërkimet. Të dy frekuentonin mensën popullore në qytet dhe fakti që i vëllai nuk ishte paraqitur, kishte ngritur dyshime tek ai.

Ai ka treguar se vëllai i tij ndodhej në Itali prej gati 20 vitesh. Trupi i tij është gjetur i shtrirë në tokë në zyrat e ish-kompanisë, jo shumë larg qendrës së qytetit.

Në ambientet e ish-fabrikës, hetuesit gjetën elemente që sugjerojnë se njerëz të tjerë të pastrehë frekuentonin atë vend. Kjo është arsyeja pse po hetohet edhe vrasja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat