Shqiptarja nga Kosova që po kandidon për Parlamentin e Gjermanisë, vjen me nje mesazh për bashkatdhetarët

Diaspora

Shqiptarja nga Kosova që po kandidon për Parlamentin e Gjermanisë, vjen me nje mesazh për bashkatdhetarët

Nga: A.M Më: 19 shtator 2021 Në ora: 11:29
Dafina Berisha

Shqiptarja nga Kosova, Dafina Berisha është kandidate për deputete në zgjedhjet në Gjermani.

Ajo përmes një postimi në Facebook, kërkoi mbështetje nga bashkatdhetarët.

“Personalisht, unë jam shqiptarja parë që kandidoj për vendin e 9 -të në listë dhe ju bëj thirrje të gjithëve që të votoni në datën 26.09. 2021 Bundestagu gjerman duhet të pasqyrojë shoqërinë tonë të larmishme. Parlamentet duhet të prezentohen nga të gjitha shtesat e qytetarëve pa dallim paraardhje ose ngjyre”, deklaroi Berisha, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Te nderuar bashkëadhetare,  brenda një jave, më 26 shtator 2021 ka zgjedhje të përgjithshme.

Ju vendosni se kush do t'ju përfaqësojë në Bundestagun gjerman në katër vitet e ardhshme.

Si SPD, ne po garojmë me kandidatin tonë Kancelar Olaf Scholz, i cili, si Kryetar Bashkie, ka promovuar masivisht strehimin sozial në Hamburg, i cili si Ministër i Financave shpëtoi 2 milionë njerëz nga papunësia gjatë krizës së Koronës dhe si kandidat për Kancelar për një pagë minimale prej 12 euro për ato të përballueshme Strehimi, për kushte më të mira pune, për pensione të sigurta, për kujdes të mirë shëndetësor, për barazi dhe kundër diskriminimit.

Personalisht, unë jam shqiptarja parë që kandidoj për vendin e 9 -të në listë dhe ju bëj thirrje të gjithëve që të votoni në datën 26.09. 2021 Bundestagu gjerman duhet të pasqyrojë shoqërinë tonë të larmishme. Parlamentet duhet të prezentohen nga të gjitha shtesat e qytetarëve pa dallim paraardhje ose ngjyre. Dua te jem Zeri i integrimeve në qytetarve me paraardhje te huaj, për një shanse te vertet per tu   Arsimuar ne te gjithe profesionet pa dallim nga  paga e Prindve .

Shfrytëzoni rastin të ndryshoni! Shkoni votoni! Të dy kryqet për SPD!

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat