Gjon Keka: T'u mësojmë brezave historinë e vërtetë - Bota Sot
Gjon Keka: T'u mësojmë brezave historinë e vërtetë

Diaspora

Gjon Keka: T'u mësojmë brezave historinë e vërtetë

Gjon Keka Nga Gjon Keka Më 14 korrik 2017 Në ora: 23:03
Gjergj Kastrioti

Njerez jokompetent flasin për Gjergj Kastriotin dhe perkatesin e nenes se Gjergjit, pa e lexuar as librin e Barletit se lere me ndonje kronik europiane. 

Edhe me keq flasin para nxenesve aty ku duhet patur teper kujdes ne mesimet e historise qe sot i japim atyre.Sepse me pas mund te rritet nje brez qe nuk e njeh historine e vertete te kombit te tyre por nje histori te sajuar nga injorantet dhe jokompetentet.

T'i mesojm brezave historine e vertete e jo "historine e sajuar nga injorantet dhe njerezit jokompetent". 
Qe neser brezat te mos ballfaqohen me mjegulla e genjeshtra ne historine e kombit te tyre duhet t'ia mesojm historine e vertete.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat