Shqiptari nga autobusi drejt burgut, ja për çfarë akuzohej - Bota Sot
Shqiptari nga autobusi drejt burgut, ja për çfarë akuzohej

Diaspora

Shqiptari nga autobusi drejt burgut, ja për çfarë akuzohej

Fitim Dika Nga Fitim Dika Më 17 korrik 2017 Në ora: 15:56
Momenti i arrestimit

Policia e Lindauer të shtunën (15 korrik) ka arrestuar një shqiptar. Ai kërkohej nga Prokuroria e Heilbronner për grabitje dhe shkelje ligjore, shkruan allgaeuhit.de.

Ngjarja ndodhi pas kontrollimit të pasagjerëve në një autobus me targa italiane. Policët e kishin të lehtë zbulimin me anë të kompjuterit policor që tregoi se ndaj një pasagjeri 24 vjeçar rëndonte akuza e vjedhjes dhe ishte dënuar me dhjetë muaj burg.

Shqiptari është dërguar në Gjykatën e Kempten. Akoma nuk është marrë vendim nëse do ekstradohet drejt Shqipërisë ose do mbajë burgun./Bota sot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat