Shqiptarja Drita Cacaj, kandidate për deputete në parlamentin e Austrisë nga partia e Kurz

Diaspora

Shqiptarja Drita Cacaj, kandidate për deputete në parlamentin e Austrisë nga partia e Kurz

Më: 14 tetor 2017 Në ora: 15:46
Drita Cacaj dhe Sebastian Kurz

Drita Cacaj, kandidate për deputetë nga radhët e partisë së Sebastian Kurz në Austri, një ditë para zgjedhjeve atje u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Austri të votojnë kete listë, në mënyrë që të përfaqësohen sa më dinjitetshëm tani më edhe në parlamentin austriak.

Cacaj ka thënë se deri më tash asnjë shqiptar nuk ka arritur të bëhet pjesë e parlamentit dhe sipas saj tani është momenti që ata të përfaqësohen.

Ajo deri me tash ka qenë pjesë e asamblesë komunale në Vienë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat