Lanë fëmijët e mitur në Itali dhe u kthyen, procedohen penalisht dy prindër - Bota Sot
Lanë fëmijët e mitur në Itali dhe u kthyen, procedohen penalisht dy prindër

Diaspora

Lanë fëmijët e mitur në Itali dhe u kthyen, procedohen penalisht dy prindër

Më: 19 janar 2018 Në ora: 16:37
Ilustrim

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy shtetas pasi kanë braktisur fëmijët e  tyre të mitur në shtetin fqinj, Itali.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Rinas u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë për shtetasin L.Gj 52 vjeç, banues në Belsh pasi më datë 16.09.2017, ka udhëtuar së bashku me djalin e tij të mitur A.GJ 15 vjeç, drejt Italisë, dhe është kthyer vetëm ndërsa fëmijën e ka braktisur në Itali.

Po më datë 18.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin N.S 51 vjeç, banues në Elbasan pasi më datë 30.09.2017, ka udhëtuar drejt Italisë së bashku me djalin e tij të mitur F. S, 16 vjeç, dhe është kthyer vetëm ndërsa fëmijën e ka braktisur në Itali.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera