Kapet skafi me një ton drogë në Leçe, në pranga dy shqiptarë dhe një italian - Bota Sot
Kapet skafi me një ton drogë në Leçe, në pranga dy shqiptarë dhe një italian

Diaspora

Kapet skafi me një ton drogë në Leçe, në pranga dy shqiptarë dhe një italian

Më: 7 korrik 2018 Në ora: 11:01
Kapet skafi me një ton drogë në Leçe

Një motoskaf me rreth një ton drogë është kapur paraditen e sotme në brigjet e Lecces, në Itali, ndërsa janë arrestuar edhe 3 shtetas.

Bëhet fjalë për dy shqiptarë, M.A. 34 vjeç dhe A.E. 30 vjeç, të dy nga Vlora dhe dhe nëj shtetas italian, që u kapën në flagrancë në skaf.

Efektivët e Guardia Di Finanza-s gjetën në skaf rreth 49 paketime të mëdha me lëndë narkotike të llojit marijuanë, që kapte peshën totale prej një toni.

Skafistët kishin zgjedhur një mënyrë tjeëtr për të mbërritur në brigjet italiane, pasi kishin preferuar të afroheshin ditën, për t’u përzierë me mjetet lundruese të turistëve, por nuk i shpëtuan vëzhgimit të rojave bregdetare italiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera