Policia italiane arreston biznesmenin shqiptar - Bota Sot
Policia italiane arreston biznesmenin shqiptar

Diaspora

Policia italiane arreston biznesmenin shqiptar

Më: 3 gusht 2018 Në ora: 19:13
Policia italiane

Autoritetet polciore në Itali kanë vënë në pranga këtë të premte një biznesmen me origjinë shqiptare.

34 vjeçari Auglent Lallollari akuzohet për vjedhje, grabitje prone dhe shfrytëzim të punonjësve.

34 vjeçari ishte dënuar më parë me arrest shtëpie pasi gjatë një kontrolli të ushtruar në kompaninë e tij është zbuluar se shqiptari shfrytëzonte punëtorët e tij. ME arrestimin në qershor të këtij viti, ai më tutje u lirua.

Por policia ka kryer sërish një kontroll në ambientet e biznesit të tij dhe ka vënë re se kishte një lidhje të paligjshme të energjisë elektrike. Në banesë ju gjet një mjet i vjedhur dhe disa sende të grabitura, çka solli dhe njëherë arrestimin e 34 vjeçarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...