Aksident në Itali/ Përplasen tre makina, plagoset 29-vjeçari shqiptar - Bota Sot
Aksident në Itali/ Përplasen tre makina, plagoset 29-vjeçari shqiptar

Diaspora

Aksident në Itali/ Përplasen tre makina, plagoset 29-vjeçari shqiptar

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 09:50
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një i ri shqiptar është përfshirë në një aksident automobilistik në Itali, ku për pasojë tre persona kanë mbetur të plagosur. Mësohet se ngjarja ndodhi dje rreth orës 13.30 në Imola të Italisë.

Siç raportojnë mediat italiane, në aksident janë përfshirë tre automjete, mes tyre edhe makina e 29-vjeçarit shqiptar, identiteti i të cilit nuk dihet. ‘Ilrestodelcarlino.it’ shkruan se përveç shqiptarit, u plagosë edhe dy binjakë italianë 66-vjeçar, motër e vëlla.

Po ashtu raportohet se shqiptari dhe një nga binjakët është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa tjetri është në gjendje të rëndë. Ndërkohë, policia po vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes në fjalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...