Shoqata “Vitia” nga Gjeneva nderoi me mirënjohje kryetarin e komunës Sokol Haliti - Bota Sot
Shoqata “Vitia” nga Gjeneva nderoi me mirënjohje kryetarin e komunës Sokol Haliti

Diaspora

Shoqata “Vitia” nga Gjeneva nderoi me mirënjohje kryetarin e komunës Sokol Haliti

Nga: Aziz Zuka Më: 7 gusht 2018 Në ora: 17:51
Pamje nga ndarja e Mirënjohjes nga kryetari I Shoqatës “Vitia” Xhavit Islami, kryetarit Haliti

Për kontributin e dhënë  në organizimin e shumë aktiviteteve të përbashkëta me Shoqatën “Vitia”, e veçanërisht në organizimin e Mbrëmjes Humanitare për grumbullim të mjeteve për familjet e pastreha, kryetari i  Shoqatës Humanitare “Vitia” me seli ne Gjenevë, përmes kryetarit të saj  Xhavit Islami, ka nderuar sot kryetarin e komunës Sokol Halitin me një mirënjohje. Ne fjalën e tij të rastit  gjatë dorzimit të kësaj mirënjohjeje  Xhavit Islami, u shpreh : “Kjo mirënjohje i dhurohet kryetarit Haliti për kontributin e dhënë në vazhdimësi për zvogëlimin e rasteve sociale dhe të pastrehëve në komunën e Vitisë”, ka thënë Islami.

E  kryetari I komunës Sokol Haliti, ka falënderuar udhëheqësit dhe anëtarët e Shoqatës “Vitia” në Gjenevë, për bashkëpunimin e deritanishëm dhe ka premtuar që edhe në të ardhmen do të jetë përkrahë iniciativave të përfaqësuesve të kësaj shoqate humanitare, duke iu ndihmuar edhe në organizimin e mbrëmjeve të ndryshme humanitare si në Diasporë ashtu edhe tek institucionet komunale. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...