Prangoset në Itali, ‘furnitori’ shqiptar i heroinës - Bota Sot
Prangoset në Itali, ‘furnitori’ shqiptar i heroinës

Diaspora

Prangoset në Itali, ‘furnitori’ shqiptar i heroinës

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 22:52
Foto ilustrim

Policia e Luganos njoftoi se dy ditë më parë u arrestua një shtetas shqiptar 33-vjeçar. Shqiptari u arrestua në Viganello dhe nga kontrolli në banesën e tij, u gjet rreth 150 gramë heroinë.

Sipas medieve italiane, dyshohet se 33-vjeçari ka kaluar, në muajt e fundit, një sasi të rëndësishme të substancës narkotike për konsumatorët vendas.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...