Trupat e Marjusit dhe Admirit me flamur shqiptar në ceremoninë në Gjenovë - Bota Sot
Trupat e Marjusit dhe Admirit me flamur shqiptar në ceremoninë në Gjenovë

Diaspora

Trupat e Marjusit dhe Admirit me flamur shqiptar në ceremoninë në Gjenovë

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 11:20
Homazhet për 18 viktimat e tragjedisë së Urës Morandi

Në Genova kanë nisur homazhet për 18 prej viktimave të tragjedisë së Urës Morandi. Mes arkëmorteve qëndrojnë dhe ata të dy të rinjve shqiptarë, Marjus Djerri dhe Admir Bokrina.

Ata ishin duke udhëtuar në urën e tragjedisë, teksa ishin duke shkuar për në punë. Marjusi, nga Shijaku, kishte pak ditë që ishte kthyer nga pushimet nga Shqipëria. Ndërsa trupi i Admirit u gjet në sytë e prindërve të tij dhe bashkëshortes.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...