Diaspora shqiptare do të shkruaj historinë nën kulmin e Lobit Euroatlantik Shqiptarë - Bota Sot
Diaspora shqiptare do të shkruaj historinë nën kulmin e Lobit Euroatlantik Shqiptarë

Diaspora

Diaspora shqiptare do të shkruaj historinë nën kulmin e Lobit Euroatlantik Shqiptarë

Nga: N. Sh Më: 28 gusht 2018 Në ora: 10:41
Lobi Euro Atlantik Shqiptarë

Në organizim të Lobit Euro Atlantik Shqiptarë po bëhen përgatitjet finale për manifestimin qendrore në vigjilie të vitit jubilarë të Skënderbeut.

Përveç ligjëruesve, historian dhe akademikë të njohur, në ketë event do shpalosin vlera kombëtare edhe Arbëreshët nga Italia, artistë dhe grupe të njohura nga Italia, Greqia, Zvicra, Belgjika, Norvegjia, Gjermania, Shqipëria dhe Kosova, shkruan gazeta "Bota sot".

Me 6. Tetor 2018 në Lörach të Gjermanisë do shkruhet historia e Diasporës Shqiptare duke e bashkuar gjithë mërgatën nënë një kulm të vetëm, atë të Lobit Euroatlantik Shqiptarë! Sponsorë medial do të jenë RTK dhe RTSH.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...