Po hipte fshehurazi në anijen për në Angli, qeni i policisë shqyen shqiptarin… - Bota Sot
Po hipte fshehurazi në anijen për në Angli, qeni i policisë shqyen shqiptarin…

Diaspora

Po hipte fshehurazi në anijen për në Angli, qeni i policisë shqyen shqiptarin…

Më: 29 gusht 2018 Në ora: 12:18
Foto ilustrim

Për shkak se deshi të futej në mënyrë të paligjshme në një anije në Cuxhaven të Gjermanisë, një shqiptar 24-vjeçar është kafshuar nga një qen.

Personi është zbuluar të enjten e kaluar nga roja e sigurisë e një kompanie të sigurisë, në përpjekje për të kaluar gardhin e zonës së portit, shkruajnë mediat gjermane.

Pas kësaj, qeni ka vrapuar drejt tij dhe e ka kafshuar.

Policia gjermane, të martën e ka përshkruar atë si “të komprometuar”: Kështu janë pagëzuar personat të cilët përpiqen të futen nëpër portet gjermane ilegalisht e për të marr ndonjë anije për të dalë ilegalisht nga Gjermania.

Sipas një raporti të “Cuxhavener Nachrichten”, këtë rrugë e përdorin të rinjtë nga Kosova dhe Shqipëria, të cilët nuk kanë dokumente përkatëse për të hyrë në Britani të Madhe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...