Bashkatdhetarët në Suedi protesojnë kundër idesë së Hashim Thaçit - Bota Sot
Bashkatdhetarët në Suedi protesojnë kundër idesë së Hashim Thaçit

Diaspora

Bashkatdhetarët në Suedi protesojnë kundër idesë së Hashim Thaçit

Më: 2 shtator 2018 Në ora: 12:23
Bashkaatdhetarët në Suedi protesojnë kundër idesë së Hashim Thaçit

Një numër i bashkatdhetarëve në Suedi janë zgjuar sot duke protestuar para ambasadës së Kosovës në Stokholm të Sudisë, kundër idesë për ndarje.

“Hashim ik, jo ndarje, dorëheqja nuk mjafton”, etj, janë disa nga parullat që ata po i mbajnë në duar.

Ata janë shprehur të shqetësuar me politikën aktuale në Kosovë dhe siç thonë janë kundër veprimeve të presidentit, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj.

“Politikat e tyre janë në kundërshtim të plotë me kushtetutën e Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e bashkatdhetarëve.

Përmes kësaj proteste ata po bëjnë thirrje për shkarkimin e Thaçit, Haradinajt, shpalljen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, ndërprejrjen e idesë për shkëmbim të territoreve etj.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...