Prokurori i Antimafias: Mafia shqiptare dhe ajo nigeriane, dominojnë në Itali - Bota Sot
Prokurori i Antimafias: Mafia shqiptare dhe ajo nigeriane, dominojnë në Itali

Diaspora

Prokurori i Antimafias: Mafia shqiptare dhe ajo nigeriane, dominojnë në Itali

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 19:08
Prokurori i Antimafias Italiane, Federico Cafiero de Raho

Prokurori i Antimafias Italiane, Federico Cafiero de Raho tha sot se “Mafia nigeriane dhe ajo shqiptare, janë ndër më të pranishmet në territorin Italian, mbi të cilët hetojmë me imtësi”.

Deklarata u bë në komunën Casal di Principe, në ceremoninë e dhënies së titullit ‘Qytetar Nderi’

“Ndaj mafias nigeriane e mafias shqiptare është përqëndruar vëmendja e hetimeve me tona.Mafia shqiptare, vepron në pozitë të barabartë me klanet mafioze italiane me të cilat bën biznes për të administruar së bashku trafiqet ilegale.- tha ai.

Prokurori Italian u shpreh më tej se kontrabanda e cigareve, e drejtuar nga mafie te huaja, ka nisur të aktiviziohet në territorin Italian, dhe kjo nuk duhet nënvlerësuar theksoi më tej ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...