Burg për “korrierin” shqiptar të drogës në Britani - Bota Sot
Burg për “korrierin” shqiptar të drogës në Britani

Diaspora

Burg për “korrierin” shqiptar të drogës në Britani

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 12:55
Shkëlqim Meta

Policia britanike ka vënë në pranga një shtetas shqiptar pasi po drejtonte një makinë të pasiguruar me 7.3 kg kanabis në të.

Shqiptari i identifikuar si Shkëlqim Meta, 33 vjeç, përdorej si shofer.

Por ai nuk ishte i panjohur për policinë britanike. Në muajin mars, Meta ishte dënuar për një dokumente të rreme emigracioni.

Në seancën gjyqësore të zhvilluar ndaj tij, trupa gjykuese vendosi një dënim prej nëntë muaj burg dhe iu ndalua drejtimi i mjetit për 15 muaj.

Nëse droga do të arrinte në destinacionin e saj dhe do të shitej në treg do të arrinte vlerën e 70000 paundësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera