Shqiptari kapet me kokainë në kufirin Itali-Zvicër - Bota Sot
Shqiptari kapet me kokainë në kufirin Itali-Zvicër

Diaspora

Shqiptari kapet me kokainë në kufirin Itali-Zvicër

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 08:03
Ilustrim

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me 1 kg kokainë. Droga u zbulua nga zyrtarët e Agjencisë Doganore dhe Monopoli di Ponte Chiasso, në bashkëpunim me Guardia di Finanza.

Mediat italiane raportojnë se droga  u gjet brenda një automjeti që po kalonte tranzit në autostradën Brogeda në kufi me Zvicrën.

Shoferi i automjetit, një shtetas shqiptar, u arrestua për trafik ndërkombëtar të drogës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera