Shkatërrohet grupi shqiptaro-italian, mbytën me drogë dy provinca - Bota Sot
Shkatërrohet grupi shqiptaro-italian, mbytën me drogë dy provinca

Diaspora

Shkatërrohet grupi shqiptaro-italian, mbytën me drogë dy provinca

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 10:42
Droga e gjetur

Një grup shqiptaro-italian është goditur sot nga karabinieri.

Ata ishin përgjegjës për një fabrikë droge në Osio Sotto. Sipas policisë, grupi kishte mbytur me lëndë narkotike gjithë Val Camonica.

Lidhur me këtë aktivitet, policia ka vënë në pranga 9 persona. Ata e shpërndanin lëndën nakrotikë  mes  Bergamos dhe Brescia.

Operacio, u  kryer nga Prokurori Publik i Republikës Brescia, kreu i Shtabi Provincial Brescia dhe Forcat e Bergamo. Gjithsej u sekuestruan 23 kg lëndë narkotike e llojit, heroinë, kokainë, marijuanë. Po ashtu u sekuestruan edhe rreth 70 mijë euro para të gatshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...