Rekrutonte femra për ISIS, Italia dëbon shqiptaren - Bota Sot
Rekrutonte femra për ISIS, Italia dëbon shqiptaren

Diaspora

Rekrutonte femra për ISIS, Italia dëbon shqiptaren

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 15:57
Foto ilustrim

Një grua shqiptare, banuese në Grossetto dhe rezidente në Itali që më 2003, është përzënë nga shteti fqinjë me akuzën e terrorizmit.

Arta Kacabuni, e njohur edhe si Anila, 44 vjeç, kishte për detyrë të bindte gra të tjera të përqafonin ISIS e të shkonin në Siri për të luftuar kundër të pabesëve.

Në të shkuarën, Kacabuni ka qenë e dënuar nga gjykata e Milanos për pjesëmarrje në organizata me synime terroriste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...