Aksidenti tragjik në Itali, kush është i riu shqiptar që humbi jetën - Bota Sot
Aksidenti tragjik në Itali, kush është i riu shqiptar që humbi jetën

Diaspora

Aksidenti tragjik në Itali, kush është i riu shqiptar që humbi jetën

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 13:38
Ilustrim

Ditën e djeshme një aksident i rëndë ndodhi në Itali, aty ku raportohet se shqiptari 18 vjeçar Kledis Gixhari humbi jetën pasi u përplas nga një automjet.

Sipas mediave vendase i riu shqiptar udhëtonte me një motor së bashku me shokun e tij, por u përplas fatalisht nga një makinë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 03 e 30, kur në komunën Lamporecchio (Pistoia), drejtuesi i një motoçiklete, për shkaqe që mbeten ende për tu zbardhur, ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar drejt kangjellave të një banese.

Kledis Gixhari, i riu shqiptar humbi jetën pasi u përplas me kokë në asfalt.

Sipas policisë vendase shoku i tij 20 vjeçar ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa raportohet se dy të rinjtë nuk kishin vendosur kaska mbrojtëse. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...