Me shpejtësi dhe kundravajtje, hajdutët shqiptarët përplasin familjen lituaneze dhe çiklisten - Bota Sot
Me shpejtësi dhe kundravajtje, hajdutët shqiptarët përplasin familjen lituaneze dhe çiklisten

Diaspora

Me shpejtësi dhe kundravajtje, hajdutët shqiptarët përplasin familjen lituaneze dhe çiklisten

Më: 4 nëntor 2018 Në ora: 09:58
Pamje nga videoja

Një 24 vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët, i cili më 30 tetor u përpoq për t'i shpëtuar kontrollit të policisë duke u larguar me makinë me shpejtësi të lartë.

I riu shqiptar bashkë me një tjetër po nga Shqipëria, u ndoqën nga policia pasi kryen një grabitje.

Në arratisje e sipër, ata i dhanë mjetit të tyre në kundravajtje, duke goditur një 61 vjeçare që udhëtonte me biçikletë dhe më pas një makinë, brenda të cilës ishte një familje nga Lituania.

Bashkëpunëtori i të riut shqiptar, i cili ishte në makinë me të, arriti të arratisej nëpër fusha dhe të humbasë gjurmë e policisë së Vigevanos.

Gjatë hetimit, policia ka gjetur një makinë të dytë vjedhur, në Ottobiano, çelësat e të cilës i kanë rënë shqiptarit gjatë përpjekjes së tij për t'u ngjitur në një gardh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...