Iu gjetën 5 kg kanabis brenda në makinë, pranga 28-vjeçarit shqiptar në Itali

Diaspora

Iu gjetën 5 kg kanabis brenda në makinë, pranga 28-vjeçarit shqiptar në Itali

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 14:24
Droga që iu sekuestrua shqiptarit në Itali

 Policia e Tarvisos ka arrestuar një 28-vjeçar shqiptar, i cili u kap me kanabis.  

Gjatë kontrolleve në makinë, shqiptarit identiteti i të cilit ende nuk është bërë ditur iu gjetën 5.275 kilogramë kanabis të ndara në 5 qese të mbyllura dhe të fshehura brenda dy valixheve.

28-vjeçari u arrestua dhe u shoqërua në burgun e Udines, ku edhe do të presi të dalë para drejtësisë italiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat