Pranga dy shqiptarëve në Itali, kishin bagazhin e makinës me 114 mijë euro - Bota Sot
Pranga dy shqiptarëve në Itali, kishin bagazhin e makinës me 114 mijë euro

Diaspora

Pranga dy shqiptarëve në Itali, kishin bagazhin e makinës me 114 mijë euro

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 09:44
Foto Ilustrim

Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë, pasi iu sekuestruan 114 mijë euro të padeklaruara.

Mediat italiane raportojnë se pas hekurave dje përfundoi një shtetas nga Shqipëria dhe një nga Kosova, ndërsa emrat e tyre nuk bëhen të ditur. Operacioni u ndërmor nga zyrtarët e Agjencisë Doganore në bashkëpunim me Guardia di Finanza.

‘Il quotidianoitaliano’ shkruan se shqiptarët po tentonin që t’i transportonin eurot jashtë Italisë.

Tashmë po hetohet në lidhje me burimin eurove të padeklaruara, ndërsa tashmë shqiptarët ndodhen në paraburgim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...