I pakënaqur me punën në Belgjikë, shqiptari sulmon shefin me …. - Bota Sot
I pakënaqur me punën në Belgjikë, shqiptari sulmon shefin me ….

Diaspora

I pakënaqur me punën në Belgjikë, shqiptari sulmon shefin me ….

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 00:03
Foto ilustrim

Një 36-vjeçar në Belgjikë ka sulmuar shefin e tij me thikë dhe tentoi ta qëllonte për shkak të një pakënaqësie në pune. Mediat belge shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në një kompani frutash në Antwerp.

Menaxheri i kërkoi punëtorit 36-vjeçar shqiptar që të ndryshonte sektor, por ai nuk ra dakord dhe mes tyre nisi një debat i ashpër. Më pas, shqiptari mori një thikë dhe filloi ta kërcënonte.

Menaxheri mundi ta shmangte sulmin, por mbeti i plagosur një punëtor tjetër i cili ndërhyri për t’i hequr dorën nga thika 36-vjeçarit. I plagosuri ndodhet jashtë rrezikut për jetën, por nuk është i aftë për punë për 16 ditë. Ndërkohë, 36-vjeçari shqiptar i cili jeton në Antwerp, do të dalë përpara Gjykatës ku do të përballet me akuzat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...