Arrestohet për llogari të shtetit italian, 42-vjeçari shqiptar me 3 emra - Bota Sot
Arrestohet për llogari të shtetit italian, 42-vjeçari shqiptar me 3 emra

Diaspora

Arrestohet për llogari të shtetit italian, 42-vjeçari shqiptar me 3 emra

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 10:47
Foto ilustrim

Policia e Tiranës, në bashkëpunim me Zyrën Kombëtare të Interpolit kapën dhe arrestuan përkohësisht një shtetas ët shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Bëhet fjalë për 43-vjeçarin Besnik Bungaja, i njohur ndryshe edhe si Besnik Leka dhe Astrit Leka, banues në Tiranë.

Ky i fundit u arrestua për llogari të drejtësisë italiane, pasi Gjykata e Napolit ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë arrest me burg.

Ndaj 42-vjeçarit rëndojnë akuza si “Pjesëmarrje në grupe kriminale” dhe “Shfrytëzim Prostitucioni”, ndërsa tashmë pritet të nisin procedurat për ekstradimin e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...