Tragjedi për Krishtlindje, i riu shqiptar bëhet copash në aksident - Bota Sot
Tragjedi për Krishtlindje, i riu shqiptar bëhet copash në aksident

Diaspora

Tragjedi për Krishtlindje, i riu shqiptar bëhet copash në aksident

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 14:44
Pamje nga aksidenti

Një djalë në moshë të re ka gjetur vdekjen këtë festë Krishtlindjesh në një rrugë rurale të Castellamonte-s (Torino) në Itali.

Fjala është për një shtetas shqiptar 26 vjeç, i cili udhëtonte në makinën e tij të tipit 'Citroen' së bashku me një vajzë rumune 28 vjeçare.  Aksidenti ka ndodhur për shkak të përplasjes ballore me një tjetër makinë e cila kishte hyrë në një parakalim të gabuar.

Si shkak i impaktit të fortë, shqiptari ka vdekur në vend. Vajza rumune dhe shoferi i makinës tjetër janë dërguar në gjendje të rëndë në spital. Sipas medias italiane, pavarësisht gjendjes aspak të mirë, dy të plagosurit nuk janë në rrezik për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera