Armë dhe trafik droge, arrestohen 20 shqiptarë në Itali - Bota Sot
Armë dhe trafik droge, arrestohen 20 shqiptarë në Itali

Diaspora

Armë dhe trafik droge, arrestohen 20 shqiptarë në Itali

Më: 30 nëntor 2018 Në ora: 08:45
Policia italiane

Një operacion blic antidrogë i karabinierëve dhe Guardia di Finanza në provincat e Chieti, Genova, Campobasso e Fogia kanë çuar në pranga një bandë shqiptare. 20 persona janë arrestuar.

Urdhri i arrestit u lëshua nga gjykatësi hetues i l’Aquilës, me kërkesë të Drejtorisë Antimafia.

Anëtarë të kësaj organizate janë hetuar për shkaqe të ndryshme, nga veprimi kriminal për trafik droge, zotërim armësh për trafik droge.operacioni u qaujt Evelin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...