Shkatërrohet dega e fuqishme e “Cosa Nostras” në Itali, arrestohen 46 persona - Bota Sot
Shkatërrohet dega e fuqishme e “Cosa Nostras” në Itali, arrestohen 46 persona

Diaspora

Shkatërrohet dega e fuqishme e “Cosa Nostras” në Itali, arrestohen 46 persona

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 11:04
Foto

Është shkatërruar dega e fuqishme e “Cosa Nostras”, në Itali.

Mediat italiane shkruajnë se 46 persona janë arrestuar, pasi akuzohen si anëtarë të dyshuar të një dege të fuqishme të mafias Cosa Nostra.

Anëtarët e arrestuar ka dyshime se kanë qenë dikur pjesë e bandës nën drejtimin e Toto Rinës, transmeton shekulli.

“Një tërmet i vërtetë që ka shkatërruar fort mafien e Palermos. Dyzetë e gjashtë arrestime, në pranga edhe një shef i madh, i konsideruar trashëgimtar i Toto Rinës. Këta persona dyshohen për veprat penale të hyrje në shoqatë mafioze dhe anëtarësim në shoqatë kriminale”, shkruajnë mediat italiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...