Humbni 4 kilogramë për 5 ditë me dietën japoneze

Dieta

Humbni 4 kilogramë për 5 ditë me dietën japoneze

Më: 22 maj 2019 Në ora: 14:50
Ilustrim

Dieta japoneze është e dobishme për humbjen e peshës pa sakrifikuar shijen. Ajo bazohet kryesisht në konsumin e peshkut, paste soje, oriz, perime dhe çajra të ndryshme japoneze, të pasura me antioksidantë.

Le të shohim disa shembuj të kësaj diete:

Dita 1

Mëngjesi: – Supë – Një filxhan me çaj mandarinë

Dreka: -Sushi i përzier me salcë soje, makarona me kërpudha, një mollë

Darka: Çaj jeshil, sushi I shoqëruar me salcë, oriz kaf, portokall

Dita 2

Mëngjesi: supë, një mandarin, një filxhan çaj

Dreka: – Sushi me salcë soje , makarona me kërpudha, çaj jeshil

Darka: çaji jeshil, oriz kaf, sashimi i përzier (pjatë e bazuar në lloje të ndryshme të peshqve të prerë në feta dhe shoqëruar me salcë avokado të quajtur isabi por salcë me aromë dhe soje)

Dita 3

Mëngjesi: një frut, qumësht me oriz

Dreka: – Sallatë e përzier me domate, kastravec, kopër etj. oriz i integruar me kërpudha

Darka: – supë, sallatë perimesh, çaji jasemini, rosto derri

Dita 4

Mëngjesi: çaji jeshil, biskota fruta

Dreka: sushi i përzier me salca

Darka: supë, patate e ëmbël, çaji jeshil, mish derri i pjekur

Dita 5

Mëngjesi: qumështit, fruta

Dreka: – Sushi me salcë soje, makarona me kërpudha, çaj jeshil

Darka: çaj jeshil, sashimi i përzier, supë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat