Dieta me pjepër, si të humbisni 10 kg në një mënyrë të shëndetshme

Dieta

Dieta me pjepër, si të humbisni 10 kg në një mënyrë të shëndetshme

Më: 31 maj 2019 Në ora: 14:29
Ilustrim

Me mbërritjen e verës një nga frutat më të lakmuara dhe me lëng është sigurisht pjepri. Ky frut i mrekullueshëm është i pasur me vitamina të dobishme për trupin tonë dhe në një kohë të shkurtër do të lejojë trupin tonë të humbë kilet shtesë; deri në 10 kg!

Pjepri, përveç që është i përbërë nga 95% uji dhe rrjedhimisht jashtëzakonisht hidratues për lëkurën tonë, ka një fuqi të fortë të ngopjes në mënyrë që të jetë një zëvendësues i përsosur për një vakt të lehtë

E hënë

Mëngjesi: një fetë pjepër dhe shalqi me 2 biskota.

Zemra: kos me yndyrë të ulët.

Dreka: fileto pule e pjekur në skarë, sallatë, pjepër.

Zemra: një sallatë mikse

Darka: proshutë me makarona, pjepër.

E martë

Mëngjesi: pjepër dhe shalqi, biskota me arrë kokosi

Zemra: kos me pak yndyrë

Dreka: peshk në skarë me perime, tre feta pjepër

Zemra: drithëra

Darka: 60 gram spageti me domate dhe borzilok, kungull i pjekur

E mërkurë

Mëngjesi: pjepër dhe shalqi 2 biskota

Zemra: kos me pak yndyrë.

Dreka: spageti me djath kaçkavall dhe domate pomodorini, pjepër dhe luleshtrydhe.

Zemra: një frut

Darka: sallatë me perime, ton, fasule, bukë dhe pjepër.

E enjte

Mëngjesi: qumësht i skremuar dhe pjepër, dy biskota

Zemra: kos me pak yndyrë

Dreka: mish viçi dhe perime të pjekura në skarë, dy gota me akullore me pjepër

Zemra: një fetë shalqi

Darka: 100 gram djathë i freskët, një fetë bukë, sallatë mikse, pjepër.

E premte

Mëngjesi: qumësht i skremuar dhe pjepër, biskota

Zemra: kos me pak yndyrë.

Dreka: një tavë me perime, 3 feta pjepër.

Zemra: një frut

Darka: spageti me domate, sallatë me shalqi dhe pjepër.

E shtunë

Mëngjesi: pjepër dhe shalqi, biskota

Zemra: drithëra

Dreka:spageti me djath dhe domate, kakao me krem pjepri dhe luleshtrydhe

Zemra: një kos

Darka: 30 gram karkaleca, një fetë bukë, pjepër.

E diel

Mëngjesi: kos me pjepër dhe drithëra

Zemra: një sallatë frutash

Dreka: peshk i pjekur në skarë me perime, 3 feta pjepër.

Zemra: një kos

Darka: spageti me domate dhe borzilok, një fetë pjepër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat