Lëngu nga domatja dhe limoni, që heq kilogramët dhe helmet

Dieta

Lëngu nga domatja dhe limoni, që heq kilogramët dhe helmet

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 10:21
Lëng domateje

Nëse dëshironi që në mënyrë krejt natyrale t'i hiqni qafe kilogramët shtesë, provoni me lëngun i cili përshpejton punën e metabolizmit, si dhe që merret me yndyrat e dëmshme dhe që eliminon helmet. Përgatitet thjesht, e ushqimet janë lehtë të disponueshme.

Lëngun nga domatet e përzieni me 1 decilitër lëng limoni të shtrydhur, 1 lugë xhenxhefil të bluar dhe një spec pikant. Përzieni të gjithë përbërësit dhe keni fituar lëngun e shëndetshëm, por mund të shtoni edhe dy kërcej selino.

Për t'i ndjerë efektet e lëngut, ta shërbeni në gota prej qelqit, tri herë në ditë, midis shujtave. Detyrimisht ta mbani në frigorifer, që të mos prishet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat