Nëse nuk flini mjaftueshëm, mund të shtoni peshë - Bota Sot
Nëse nuk flini mjaftueshëm, mund të shtoni peshë

Dieta

Nëse nuk flini mjaftueshëm, mund të shtoni peshë

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 17:23
Peshë

Nëse e vëreni qe keni shtuar pak në peshë në dy javët e fundit, atëherë duhet të kontrolloni zakonet tuaja të të fjeturit.

Gjumi i keq gjatë natës mund të ndikojë në ditën tuaj në shumë mënyra, ndërsa në bazë të një studimi të bërë në vitin 2016, mungesa e gjumit mund të lidhet edhe me shtimin në peshë.

Nëse flini më pak se orët të cilët ju rekomandohet sipas moshës, atëherë kjo gjë mund të ndikojë negativisht në shumë mënyra si: ulja e energjisë, bëheni më shpejt nervozë dhe jeni më të predispozuar që të debatoni me të tjerët dhe sidomos me partnerin tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...