Gruaja tregon sekretin se si humbi 140 kilogramë - Bota Sot
Gruaja tregon sekretin se si humbi 140 kilogramë

Dieta

Gruaja tregon sekretin se si humbi 140 kilogramë

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 07:57
Foto

Një nënë ka bërë publike transformimin e trupit, duke humbur pothuajse 140 kilogramë, konkretisht gjysmën e peshës së trupit të saj.

Katrina Wright, 40, nga Londra Lindore, e cila ka rënë prej madhësisë 24 deri në 8, peshonte më së shumti 250 kilogramë.

Wright bëri të ditur paraprakisht se iu kishte nënshkruar një operacioni gastrik, i cili i ndihmoi të humbiste 80 për qind të yndyrës në trup.

Ajo gjithashtu bëri ndryshime në dietën e saj, duke përfshirë karbohidrate komplekse, zarzavate me gjethe dhe sallatë për të rregulluar dhe përmirësuar shëndetin e saj në zorrë.

“Operacioni ishte i frikshëm, por edhe emocionues, pasi më shtyu të edukohesha për trupin tim”, deklaroi nëna e ve.

Indeksi i masës së trupit është tani normal dhe Katrina tani peshon vetëm 70 kilogramë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...