Si ta sheshoni barkun duke bërë këtë gjë para çdo vakti - Bota Sot
Si ta sheshoni barkun duke bërë këtë gjë para çdo vakti

Dieta

Si ta sheshoni barkun duke bërë këtë gjë para çdo vakti

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 21:24
Foto

Gjëja më e padëshiruar kur marrim kilogramë është pa dyshim barku, i cili bëhet menjëherë i dukshëm.

Të gjithë e dimë që nuk është aq e thjeshtë ta sheshojmë barkun, por jo e pamundur. Edhe pse mund të keni provuar çdo gjë, keni ende shpresë. Jo, nuk do t’ju themi të shkoni në palestër se e dimë që jeni shumë dembelë për ta bërë.

Zgjidhja në këtë rast është uthulla e mollës.

Ajo njihet për benefitet e saj të shumta, si përshembull: ul sheqerin në gjak, ul kolesterolin, përmirëson shëndetin e zemrës dhe e fundit, ku do të ndalemi paksa, djeg yndyrën në zonën e barkut.

Uthulla e mollës është e pasur me vitamina dhe antioksidantë.

Po ashtu, është ndër të paktit përbërës bio që mban pH natyral në trupin tuaj, gjë që e bën perfekte për djegien e yndyrës.

Me uthullën e mollës dhe me përbërës të tjerë natyralë mund të përgatisni një pije që do t’ju ndihmojë të sheshoni barkun brenda pak ditëvePërbërësit që ju duhen për të përgatitur pijen:

– 1 filxhan ujë i vakët
– 1 lugë gjelle lëng limoni i freskët
– 1 lugë gjelle uthull molle (e papërpunuar)
– 1 lugë gjelle pluhur speci i kuq
– 1 lugë gjelle mjaltë

Konsumojeni këtë pije 30 minuta para çdo vakti, rregullisht të paktën për një muaj për të parë rezultatet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...