Mënyra më e sigurt për të humbur 7 kg - Bota Sot
Mënyra më e sigurt për të humbur 7 kg

Dieta

Mënyra më e sigurt për të humbur 7 kg

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 15:08
Ilustrim

Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne.

Nëse keni probleme me mbipeshën, do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Burimi kryesor i proteinave në këtë dietë janë vezët. Sigurisht mos harroni të ushtroni dhe aktivitet fizik sepse ka shumë rëndësi

Dita 1

Dreka: 1 portokall, 1 filxhan me kos dhe 1 vezë;

Darka: 2 vezë të ziera, 2 copa tost, gjysmë kastraveci, pak peshk dhe 2 domate;

Dita 2

Dreka: 1 portokall, 1 filxhan kos, 1 vezë e zier;

Darka: 125 gramë mish të kuq, një filxhan me kafe ose çaj pa sheqer, një portokall;

Dita 3

Dreka: 1 kastravec, 1 portokall, 1 vezë e zierë;

Darka: 125 gramë mish i kuq, pak tost dhe një filxhan me kafe ose çaj pa sheqer;

Dita 4

Dreka: tost, 1 portokall, 125 gr djathë;

Darka: e njëjtë si darkat e tjera;

Dita 5

Dreka: tost, 200 gr peshk i gatuar, 1 domate;

Darka: Karota të ziera dhe patate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat