Pija magjike me përbërës natyralë që ju ndihmon të digjni shumë kalori - Bota Sot
Pija magjike me përbërës natyralë që ju ndihmon të digjni shumë kalori

Dieta

Pija magjike me përbërës natyralë që ju ndihmon të digjni shumë kalori

Më: 2 tetor 2019 Në ora: 12:55
Foto ilustrim

Dieta e balancuar dhe aktiviteti i rregullt fizik kanë rëndësi shumë të madhe për humbje të peshës.

Përveç kësaj, edhe pije të caktuara mund të ndikojnë në procesin e humbjes së peshës duke e shpejtuar metabolizmin.

Më poshtë, ju sjelliim një smoothie me banane që mund t’ju ndihmojë ta shkrini dhjamin.

Përbërësit:

– 70 ml çaj jeshil matcha (çaj i gjelbër që përdoret në ceremonitë japoneze të çajit)

– 1 portokall

– 1 banane

– Lëngun e dy limonëve të shtrydhur

– 2 deri në 3 cm xhenxhefil

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku derisa ta fitoni një masë të mirë.

Konsumojeni pijen e fituar në vend të shujtës së rregullt.

Për rezultate optimale, pijeni menjëherë pas ecjes, çiklizmit, ushtrimeve fizike apo pas çfarëdo aktiviteti tjetër fizik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat