Faktorët që ndikojnë të humbni peshë shpejt - Bota Sot
Faktorët që ndikojnë të humbni peshë shpejt

Dieta

Faktorët që ndikojnë të humbni peshë shpejt

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 19:24
Foto ilustrim

Nutricionistja Libby Limon ka ndarë disa mënyra të thjeshta për të humbur peshë shpejt.

E para është përqëndrimi në ngrënien e ushqimeve të duhura. E dyta dhe po ashtu shumë e rëndësishme është konsumimi i proteinave. Po ashtu me rëndësi është edhe shmangia e pijeve të cilat kanë sasi të madhe sheqeri. Ulni numrin e kalorive që merrni apo rrisni kohën e ushtrimeve.

Shumë e rëndësishme pra është kontrollimi i kalorive që merrni, për arsyje se kështu mund të kujdeseni për peshën tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...