10 kombinime ushqimore që mund të shpejtojnë humbjen e peshës

Dieta

10 kombinime ushqimore që mund të shpejtojnë humbjen e peshës

Më: 5 qershor 2020 Në ora: 08:21
Ilustrim

A e dini se kombinimi i ushqimeve së bashku mund të ju ndihmojë të humbni më shumë peshë sesa të hani më pak? Askush nuk i pëlqen kufizimet kur bëhet fjalë për humbjen e peshës.

Të gjithë na pëlqen një shumëllojshmëri e kënaqësive fajtore që do t’i japin vaktit tonë një shije të shijshme.

Gjalpë tërshërë + Gjalpë Kikiriku

 Karotat + Tahini

Spinaq + Mollë+ Xhenxhefil

 Fiqtë + Arrat e Brazilit

Ananas+ Lëng limoni

 Vezë + Avokado

Ullinj + Domate

Shalqi + Uthull Balsamik

Banane + Spinaq

Mjalti + limon = humbje peshe

A keni provuar ndonjë nga këto kombinime ushqimore? Ndani kombinimet tuaja të preferuara të ushqimit dhe përvojën tuaj me humbjen e peshës në seksionin e komenteve më poshtë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat