Vetëm dy filxhanë nga ky çaj “magjik” ju ndihmojnë të digjni dhjamin ndërsa flini

Dieta

Vetëm dy filxhanë nga ky çaj “magjik” ju ndihmojnë të digjni dhjamin ndërsa flini

Më: 10 janar 2021 Në ora: 15:52
Ilustrim

Pirja e dy gotave çaj Oolong në ditë mund t’ju ndihmojë të digjni dhjamin ndërsa jeni duke fjetur, duke rritur metabolizmin tuaj gjatë natës, sipas studiuesve. Bërja e specialitetit oksidohet vetëm pjesërisht duke siguruar përfitime të veçanta shëndetësore duke përfshirë djegien e dhjamit, sipas studiuesve të Universitetit të Tsukuba në Japoni .

Një grupi vullnetarësh të shëndetshëm iu kërkua të pinin ose çaj oolong, kafeinë të pastër ose placebo për një periudhë dy javore për të studiuar se si ndryshoi ndarja e yndyrës. Si çaji oolong ashtu edhe kafeina e pastër rritën djegien e dhjamit me rreth 20 përqind krahasuar me një placebo por Oolong vazhdoi të punonte edhe kur vullnetarët flinin.

Autori i lartë Profesor Kumpei Tokuyama tha se Oolong përmban kafeinë, e cila ndikon në metabolizmin e energjisë duke rritur rrahjet e zemrës sonë gjithashtu rrit dejgien e dhjamit, pavarësisht nga efektet e kafeinës.Tokuyama beson se pirja e rregullt e çajit oolong disa filxhanë në ditë do të luftojë tejkalimin e indulgjencave të sezonit festiv.

Humbja e peshës gjatë gjumit mund të tingëllojë shumë mirë për të qenë e vërtetë por pirja e çajit Oolong mund t’ju ndihmojë të bëni pikërisht atë, tha ai. “Efektet stimuluese të çajit oolong në ndarjen e dhjamit gjatë gjumit mund të kenë një rëndësi të vërtetë klinike për kontrollimin e peshës trupore”, shpjegoi Tokuyama.

Metabolizmi ngadalësohet kur njerëzit janë në shtrat dhe të palëvizshëm, por kurrë nuk ndalet plotësisht edhe kur ndodhen në vendin e dremitjes.Kafeina është e njohur për të penguar gjumin e cila nga ana tjetër mund të ndikojë në metabolizmin por nuk kishte ndonjë ndryshim të dukshëm në modelet e gjumit kur njerëzit pinin çaj Oolong.

Kjo tregon se pija nuk ka të ngjarë të ju ndalojë të pushoni një natë të mirë, tha Tokuyama.I gjithë çaji vjen nga e njëjta bimë, Camellia sinensis. Por shkalla e oksidimit, një reaksion kimik që i bën çajet gjethet e zeza, përcakton shumëllojshmërinë e tij specifike.Për shembull, çaji jeshil është i pa oksiduar dhe me aromë të butë, ndërsa ngjyra e veçantë e çajit të zi vjen nga oksidimi i plotë.

Oolong qëndron diku në mes duke shfaqur karakteristikat e çajit jeshil dhe të zi. Ndërsa çaji jeshil lavdërohet për përfitime shëndetësore përfitimet e Oolong mbeten të panjohura. Është përdorur për shekuj me radhë në mjekësinë kineze – megjithatë vetëm përbën dy përqind të konsumit të përgjithshëm të çajit në të gjithë botën.

Studimi i botuar në Nutrients gjithashtu zbuloi se as çaji oolong ose trajtimi me placebo nuk shkaktoi një rritje të shpenzimeve të energjisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat