Historia e qytezës së humbur në Shqipëri

Dokumentare

Historia e qytezës së humbur në Shqipëri

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 21:49

Sot është një fushë e zbrazët, por dikur ka qenë një qytezë…

Përse e dëshironin me çdo kush disa prej familjeve arbërore? Si u zhduk dhe përse sot nuk ka më rrënoja?

Një histori e mrekullueshme që mund ta ndiqni të plotë në këtë video të dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat