Durrës, shkollë e re me “Hapësirë Zhvillimore” për fëmijët me aftësi të kufizuara - Bota Sot
Durrës, shkollë e re me “Hapësirë Zhvillimore” për fëmijët me aftësi të kufizuara

Durrësi

Durrës, shkollë e re me “Hapësirë Zhvillimore” për fëmijët me aftësi të kufizuara

Më: 25 maj 2019 Në ora: 12:21
Shkolla e re

 Shkolla e re në zonën e Kënetës në Durrës, ka tashmë të integruar brenda saj modelin e “Hapësirës Zhvillimore”.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini e cila ka thënë se ky model shërbimi ka në fokus të veçantë zhvillimin e fëmijëve me vështirësi të lehta dhe ato me aftësi të kufizuara.

“Ky model shërbimi me fokus të veçantë zhvillimin e fëmijëve me vështirësi të lehta dhe ato me aftësi të kufizuara, i përgjigjet në mënyrë të integruar qasjes gjithëpërfshirëse së Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë për edukimin zhvillimor e sportiv të nxënësve që kërkojnë përkushtim ndryshe”, shprehet Shahini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat