Kryeministri Rama jep mesazhin e rëndësishëm për Durrësin - Bota Sot
Kryeministri Rama jep mesazhin e rëndësishëm për Durrësin

Durrësi

Kryeministri Rama jep mesazhin e rëndësishëm për Durrësin

Më: 31 maj 2019 Në ora: 09:42
Foto

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me prezantimin e një projekti të përfunduar në qytetin e Durrësit. Bëhet fjalë për fushën e plehrave, e cila do të kthehet në një park.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama shkruan se vatra e ndotjes në Durrës do të kthehet në park atraksioni për të gjitha moshat.

“Mirëmëngjesi!,

Dhe  me këtë prezantim të projektit tanimë të përfunduar të transformimit të një vatre të stërvjetër ndotjeje e turpi për Durrësin turistik, në një mushkëri të gjelbër e park atraksionesh për të gjitha moshat, ju uroj një ditë të qetë’, shkruan Rama bashkëngjitur videos.”, shkruan Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat